Yeni gmail hesabı nasıl alınır?Gmail hesabı nasıl açılır?

gmail-hesabı-alma

Yeni gmail hesabı nasıl alınır?

gmail-hesabı-alma

 

Değerli ziyaretçilerimiz, bugün bu makalemizde sizler için yeni gmail hesabı nasıl alınır konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Gmail hesabı tamamen ücretsiz olup google tarafından hizmet verilen anlık ileti servisidir. Bu servis sayesinde eposta alışverişi yapabilir ve ayrıca gmail içerisinde bilgi depolama işinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Google tarafından hizmet veren bu servis üzerinde işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hesap ayarlarını görüntüleyip düzenleme seçenekleri de basitleştirilmiş olup tüm kullanıcıların hiç zorluk çekmeden gmail hesabıyla oynayabilmektedirler.

 

Gmail hesabı nasıl açılır:

Gmail Türkiye ve dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip servis olarak bilinir. Ayrıca 15 gb boyuta kadar kişiler depolama hizmeti de vermektedir. Bu depolama sayesinde zararsız bir şekilde dosya saklayabilir ve istediğiniz an geri alabilirsiniz. Gmail servisi ile ücretsiz ve anlık olarak kaliteli bir şekilde dosya, ileti, vs postalar gönderip alabilirsiniz. Gmail hesabı için google hesabı alınması gerekli olup işlemler de tamamen bedavadır. Şimdi yeni eposta nasıl alınır sizlere detaylı olarak aşağıda vermiş bulunmaktayız.

 

  • Öncelikle google.com adresine giderek sağ üstte bulunan “oturum aç” linkine tıklayınız.
  • Ardından açılacak olan pencere içerisinde sizden mevcut hesabınız varsa giriş yapmanızı, yok ise “yani bizim anlatmakta olduğumuz konu” hemen altta bulunan “gmail kaydol” yazısına tıklayarak gmailden hesap alabilirsiniz. Ancak asıl işimiz burada başlamaktadır. Google size mail hesabı vermeden önce sizlerden bazı bilgiler istemektedir. Bu bilgileri yine sizler için aşağıda sıralı bir şekilde belirtmiş bulunmaktayız.
  • Gmail kaydol yazısına tıkladıktan sonra google sizden öncelikle adınızı ve soyadınızı belirtmenizi isteyecektir.
  • Ad ve soyadınızı yazdıktan sonra email adresinizi yazmanız gerekecektir. Buradaki email adresi ise hesap güvenliğiniz için istenmektedir. Olası bir şifre unutma veya herhangi sorun karşısında hesabınızı doğrulayabilmek için gereklidir.
  • Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefon numaranızı da yazmalısınız. Telefon numaranızı da yazdıktan sonra güvenlik kodunu doğru bir şekilde girin.
  • Bunların ardından gmail tarafından epostanıza ya da sizin tercihinizle telefon numaranıza doğrulama kodu gelecektir. Bu doğrulama kodunu ekranda açılmış olan sayfaya girdikten sonra artık gmail hesabınızı oluşturmuş bulunacaksınız.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir